قیمت رنگ کوره ای ، فروش بدون واسطه انواع رنگ کوره ای مایع و پودری

قیمت رنگ کوره ای :

قیمت رنگ کوره ای و انواع دیگر رنگ ها در روزهای اخیر به دلیل نوسانات بازار دستخوش تغییراتی شده است. اما مجموعه ما با توجه به خرید و فروش مستقیم و بدون واسطه از درب کارخانه، انواع رنگ های مورد نظر شما را با بهترین قیمت عرضه می کند. در جدول زیر می­توانید قیمت رنگ کوره ای را ملاحظه فرمائید. برای دریافت اطلاعات قطعی، دقیق و بروز قیمت این محصول و سایر محصولات با مشاوران مجمومه تماس بگیرید.

قیمت انواع رنگ کوره ای

رنگ کوره ای چیست؟

رنگ کوره ای دسته ای دیگر از پوشش ها می باشد که در صنعت کاربردهای فراوانی داشته و از مقاومت و پایداری بسیار بالایی برخوردار است. همانطور که می­بینید نام این محصول تا حدودی معرف آن می باشد. این نوع رنگ پس از پاشیده شدن بر سطح مورد نظر توسط حرارت و در دمای کوره پخت می­شود تا تثبیت، سخت و یک­دست شود. فرمولاسیون رنگ کوره ای بر پایه رزین ترموست آکریلیک می باشد.

ویژگی های رنگ کوره ای :

 • مقاومت در برابر رطوبت
 • پایداری حرارتی بالا
 •  مقاومت برابر انواع شوینده ها
 •  ثبات رنگ عالی
 • چسبندگی مطلوب بر روی سطوح گالوانیزه و آلومینیوم
 • مقاومت در برابر عوامل جوی

کاربرد رنگ کوره ای :

یکی از کاربردهای عمده رنگ های کوره ای، استفاده از آن­ها به عنوان جایگزین رنگ آلکیدی ملامین در صنایع مختلف می باشد. اما بطور کلی این نوع رنگ در صنایع اتومبیل سازی و فلز سازی، همچنین در حوزه لوازم خانگی برای پوشش سطوح کابینت ها، ماشین لباسشویی و … کاربرد دارد.

کاربرد رنگ کوره ای

مزایای استفاده از رنگ کوره ای :

 • افزایش عمر قطعه رنگ شده
 • افزایش چشمگیر کیفیت کار
 • زیبایی منحصر بفرد

مراحل اجرای رنگ کوره ای :

 • پاک سازی و آماده نمودن قطعه مورد نظر
 • عملیات رنگ آمیزی
 • حرارت دهی
 • سرد کردن

انواع رنگ کوره ای :

رنگ های کوره ای در دو نوع مایع و پودری در بازار موجود می باشد. در ادامه به توضیح مختصر درباره آنها می پردازیم.

رنگ کوره ای پودری یا الکترو استاتیک :

رنگ پودری کوره ای یا رنگ پودری الکترواستاتیک دسته دیگری از رنگ های کوره ای هستند که بصورت پودر ساخته می­شوند. این رنگ طی فنون خاصی بوسیله دستگاه مخصوص بر سطح قطعه پاشیده می­شود. سپس در دما و مدت زمان معین حرارت می­بیند و به ثبات می­رسد. نکته حائز اهمیت در استفاده از رنگ های کوره ای این است که میزان دما و زمان سخت شدن برای هر رنگ با توجه به فرمول آن متفاوت می­باشد که برای حصول بهترین کیفیت باید به اطلاعات تخصصی که بر روی محصول درج می­شوند توجه کنیم.

رنگ کوره ای پودری

 

رنگ کوره ای مایع :

این نوع رنگ بصورت مایع تولید و عرضه می شود. روش اجرای آن نیز مانند دیگر رنگ های مایع می باشد و از طریق پیستوله و کمپرسور بر سطح قطعه مورد نظر پاشیده می شود. سپس در دمای کوره پخت می­شود. همانند رنگ کوره ای پودری، برای این نوع رنگ نیز، دما و مدت زمان مورد نیاز جهت اجرای فرآیند از طریق سازنده محصول ارائه می­شود.

شاید این نکته نیز برای شما جالب باشد که در فرآیند پخت رنگ های کوره ای، رنگ­های روشن دمای پایین­تر و زمان بیشتر و رنگهای تیره دمای بالاتر و زمان کمتری نیاز دارند.

مزایای رنگ کوره ای پودری نسبت به رنگ کوره ای مایع :

و اما کدامیک از انواع رنگ های کوره ای بر دیگری ارجحیت دارد؟ کدام ویژگی رنگ های مایع و پودری را از یکدیگر متمایز می­کند؟ آیا قیمت رنگ کوره ای با توجه به نوع آن متفاوت می باشد؟ بیایید به بررسی این موضوع بپردازیم…

 1. رنگ کوره ای مایع به دلیل ماهیت شیمیایی زیان های بسیاری برای انسان ها و محیط زیست دارد. در مقابل، رنگ های پودری هیچ گونه آلودگی ندارند.
 2. رنگ کوره ای پودری بر خلاف نوع مایع آن، پوشش دهی فوق العاده ای دارند و در لبه ها، گوشه ها و نقاط غیر قابل دسترس قطعه نفوذ می کنند.
 3. مقدار معین از رنگ کوره ای پودری ، مساحت بیشتری را نسبت به رنگ مایع پوشش می­دهد.
 4. رنگ کوره ای پودری نسبت به رنگ کوره ای مایع از دوام، استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار است.
 5. رنگ های پودری قابل ترمیم هستند و به سادگی میتوان اشتباهات رخ داده در هنگام رنگ آمیزی را برطرف نمود.

ویژگی های ذکر شده به میزان قابل توجهی رنگ کوره ای پودری را نسبت به مایع برتری بخشیده تا جایی که این نوع رنگ به عنوان بهترین رنگ جایگزین رنگ های مایع به شمار می رود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما